קטגוריות
מטבע

פאות - על מצב רפואי והחזרת הנשיות

קיימים מצבים רפואיים רבים בהם השיער נפגע, נהרס או נושר. עבור נשים במיוחד, זה תהליך קשה ומכאיב נפשית. השיער שלנו, כנשים, הוא סמל לנשיות שלנו, לפריון שלנו, לייחודיות שלנו כנשים. הפגיעה בשיער הטבעי שלנו כנשים, מבחינה חברתית, היא קשה יותר מאשר אצל גברים. 

יש גברים רבים עם בעיית התקרחות וזה לא נחשב יוצא דופן או ייחודי. אישה שמאבדת את שיערה זוכה לתגובות שליליות מסביבתה. זה אולי לא שוויוני ומרגיז, אך זה המצב כיום. אין כל סיבה שנשים ירגישו שונות או נבוכות ותלבשנה מטפחת שמסתירה, אבל לא מסתירה באמת, את הבעיה. אתן יכולות במקום, לענוד פאות טבעיות, יפות ומחמיאות שנראות נפלא ואיש לא יעלה בדעתו שדבר מה קרה לשיער שלכן. 

המצב הרפואי שלכן הוא לא עניין של אף אחד. והפאות המחמיאות מאפשרות לכן להסתובב בחברה בגאווה ובחן ולשמור על פרטיותכן הרפואית והאישית. פאות מודרניות נראות כה יפות וטבעיות עד כי איש לא יעלה בדעתו שאתן עונדות אחת כזו. אנשים יחשבו פשוט ששיניתן את סגנון שיערכן או את צבע השיער, ויחמיאו לכן. 
יש תופעות רבות אשר פוגעות בשלמות השיער, יש התקרחות נשית, טיפולי כימותרפיה, בעיות בקרקפת ועוד, הדורשות ענידת פאות, ובכל זאת ישנן נשים רבות, שאין להן כל בעיה בשיער, אשר הולכות היום עם פאות. פאות היום הן אביזר אפנתי חם ולכן גם נשים עם שיער בריא ושופע מתהדרות ומפנקות את עצמן בפאה אפנתית, בכדי לגוון את הופעתן או להראות מושלם גם בימים בהם השער הטבעי שלהן לא נראה מושלם. 
כך שחבישת פאה היא עניין שבשגרה היום וגם אתן יכולות ללכת עם פאה טבעית יפה ולהרגיש בטחון בנשיות שלכן, במראה שלכן, ובתחושתכן הכללית.

יש היום יותר ויותר נשים דתיות אשר הולכות עם פאה מטעמי צניעות. ולכן פאות נפוצות היום מאוד בישראל. הרבה יותר נשים, ממה שאתן מעלות על דעתכן, הולכות עם פאה ואיש לא מבחין בכך. ברמה של הפאות היום קשה לזהות מהו שיער אמיתי ומהי פאה. מצב רפואי לא חייב לפגוע ביופי שלכן ובנשיותכן. הפאה היא כלי מעצים נשים ופמיניסטי שמחזיר לכן את הביטחון העצמי שלכן, את החן שלכן ואת הכוח שלכן להמשיך ולהתקדם לאן שתרצו להגיע.המשך