קטגוריות
מטבע

פאות - יופי של החלטה

נשים, וזה לא סוד, לוקחות את עניין שיער הראש שלהן מאוד ברצינות ונוהגות בכובד ראש, תרתי משמע, בכל מה שקשור לתספורות, לתסרוקות, לשינויי עיצוב ואפילו לשאלות כגון מתי לחפוף, במה להשתמש והאם מרכך הוא חיוני או לא. 

ישנן כאלו ההולכות אפילו לנקודות קיצוניות יותר ומחליטות, על סמך שערן, האם לצאת מהבית לפגישה או ללימודים או לדחות ולקבוע למועד אחר, בו, בתקווה, שערן יהיה מסודר, מוקפד ומושלם באופן כללי.

טרנד השימוש בפאות כאלמנט אופנתי ומקובל, הוא מזמן כבר אינו נחלת המגזר החרדי והנשים החרדיות בלבד, להן אסור, על פי ההלכה, ללכת עם שער ראשן גלוי וחשוף, אלא שיותר ויותר נשים ונערות, בנות כל הגילאים והמגזרים, הופכות לתומכות נלהבות ונאמנות של פאות ומנצלות את האפשרויות הבלתי מוגבלות לשינויי תדמית תכופים, על פי צו האופנה המשתנה. 

ברצותן תהיינה בעלות שיער שופע, גלי וכהה וברצותן ימשכו את עיני העוברים והשבים עם שיער חלק, גולש ובהיר.

האמת חייבת להיאמר והיא שרכישת פאות, ובמיוחד רכישת כאלו שהן איכותיות ויציבות לאורך זמן, אינה עסקה זולה ומחיריהן של פאות מסוימות יכולים להאמיר עד לסכומים של אלפי שקלים או דולרים, בהתאם למרכיבים מהם הן עשויות. שיער אנושי, שיער פרווה או שיער סוס מייקר, כמובן, את מחירי הפאות ואילו פאות עשויות מחומרים סינטטיים הן, בהתאמה, זולות יותר ופשוטות יותר.

לסיכום, ניתן לומר כי בדיוק כפי שהבגד עושה את האדם כך הפאה יכולה לעשות את האישה, לגרום לה להרגיש יפה יותר, בטוחה יותר בעצמה וגאה יותר במראה שלה ובמה שהיא משדרת, ואישה בטוחה בעצמה היא, תמיד, אישה יפה ומרשימה הרבה יותר.

המשך